Од 1 февруари годинава Подрачно одделение Скопје на Управата за водење на матичните книги ќе се пресели од зградата на МРТ во нови простории кои се наоѓаат на ...
сите 72 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Откако СДСМ даде зелено светло за предлогот на ДИК за проверка на Избирачкиот список, опозицијата со сите сили се нафрли на медиумите. По сѐ изгледа дека ова ...
сите 280 | | | прочитана: 3133 | веќе видена

„Во тој контекст, задолжени сте ВЕДНАШ да ја воспоставите претходната состојба во Бирото за јавна безбедност и Управата за безбедност и контраразузнвање каква ...
сите 112 | | | прочитана: 639 | веќе видена

СЗО ЗА ШИРЕЊЕТО НА ВИРУСОТ НИЗ СЕВЕРНА И ЈУЖНА АМЕРИКА ШВАЈЦАРИЈА, 29 јануари (АП) - Светската здравствена организација (СЗО) очекува од вирусот зика што се ...
сите 174 | | | прочитана: 1128 | веќе видена

Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето, која СДСМ ја бараше и која беше дел од договорот од Пржино, повеќе не е актуелна. Опозицијата сѐ помалку ...
сите 78 | | | прочитана: 652 | веќе видена

Појава на магла со видливост од 50-100 метри има на патните правци Тетово-Скопје, Скопје- Велес, Неготино-Д.Капија, Берово-Делчево и во Сарамзалино, соопшти ...
сите 108 | | | веќе видена

Ескалација на југоистокот на Турција – луѓето масовно бегаат од градот Дијарбакир, преку 20 мртви во вооружените пресметки на курдските бунтовници и турските ...
сите 18 | | | веќе видена

ШВЕДСКА, 29 јануари (АП) - Министерот за внатрешни работи Андерс Игеман рече дека во следниве неколку години Шведска би можела да депортира од 60.000 до 80.000 ...
сите 40 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Општина Гази Баба потпиша меморандум со Турската асоцијација на Бизнис Ангели. Целта на овој меморандум, како што информираат од општината е да се создаде ...
сите 22 | | | веќе видена

Градот ќе соработува со Центар, Кисела Вода, Карпош, Чаир и Сарај за реализација на неколку проекти Советот на Град Скопје вчера донесе неколку одлуки за ...
сите 4 | | | веќе видена

ДУЌАНЏИИТЕ ОД ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР НЕЗАДОВОЛНИ ОД ГРИЖАТА ЗА ОБЈЕКТОТ "Плаќаме 100 евра само за одржување, а ништо не функционира. Тоалетите немаат вода со ...
сите 2 | | | веќе видена

Педесет и пет годишниот Ѓ.Т. од Младо Нагоричане е тешко повреден откако вчера паднал од скала. Од полицијата информираат дека Ѓ.Т., кој работи како хигиеничар ...
сите 143 | | | прочитана: 3332 | веќе видена

Ноќеска во 01:54 часот по полноќ во полицијата било пријавено дека во скопското село Љубош, додека Д.Б. ги хранел овците бил нападнат од волк. МВР соопшти дека ...
сите 14 | | | прочитана: 202 | веќе видена

Во петок, синфонискиот оркестар и џез бендот при Густавус Адолфус Колеџот од САД во соработка со Универзитет Американ Колеџ Скопје (УАКС) организираат концерт ...
сите 43 | | | веќе видена

Пејачката Рита Ора, којашто дефинитивно ја забавува модната полиција со својот невкус, а своите обожаватели со оскудни парчиња облека, овојпат се соблече за ...
сите 12 | | | прочитана: 448 | веќе видена